четвер, 30 січня 2014 р.

Секрети досягнення успіху

        Успіх у діловому, особистому, соціальному житті — це те, до чого прагне багато людей. "Успішність" - універсальний показник для всіх. Критерії успішності (особистої, професійної) для різних людей можуть бути різними. Із зростанням рівня знань людей результат діяльності все більше залежить від особистих рис людини. Кожен бачить свій успіх по-різному, і в кожного свій інший шлях його досягнення.
                То з чого розпочати? Ось кілька універсальних порад "рецепту" успіху:
  • Не бійтеся мріяти і бути оптимістом. Мрії допомагають людині уявити кінцевий результат який вона бажає досягнути, сприяють обдумуванню цілі та допомагають розпочати діяльність щодо її досягнення. Так як перед зведенням будинку архітектори створюють об’ємну модель майбутньої будівлі, так само і мрії дають нам можливість краще зрозуміти чого ми прагнемо. Тому не бійтеся мріяти, адже мрії мають властивість здійснюватися. Вірте в це, вірте в успіх справи якою ви займаєтеся і впевнено йдіть до нього.
  • Аналізуйте і плануйте. Розрахунок власних сил, аналіз методів та засобів досягнення цілей повинні стати вашими супутниками на шляху до успіху. Навчитися аналізувати життєві перспективи досить тяжко, але ці навики допоможуть зменшити зусилля для досягнення успіху. Результатом аналізу повинен бути список запланованих справ. Не забувай розставляти пріоритети кожній справі та виконуйте спочатку найважливіше. Розставляти пріоритети можна за наступним принципом: чим більше конкретна справа наближає вас до здійснення мрії, тим вона важливіша.
  • Зосередьтесь на кінцевій цілі. На шляху до здійснення мрії завжди будуть з’являтися обставини, зустрічатися люди, траплятися події, які будуть відволікати вас від кінцевої мети. Можливо, відкриються нові перспективи та нові цілі. Але не варто розпорошувати свої сили на багато проектів та справ одночасно. Інакше, ви ризикуєте провалити всі справи зразу. Звісно, що не варто відмовлятися від абсолютно всіх інших ідей та планів, але щоб це не стало перешкодою до досягнення головної цілі.
  • Не бійтеся помилок і вчіться на них. Всі ми люди і ніхто не застрахований від помилок. Інша справа як ми ставимося до своїх невдач. Можна їх сприймати як провал, крах мрії та привід опустити руки, а можна взяти з них життєвий урок і не повторювати їх у майбутньому. Не варто зраджувати мрії при перших труднощах, адже тільки переборовши почуття розчарування і вступивши у боротьбу із подвійними силами, можна стати успішнішим за будь-кого у своїй справі. Пам’ятайте, що із труднощами зустрічаються всі, а стають успішними ті, які знайшли у собі сили перебороти їх.
  • Не зволікайте. Час – це гроші. Не витрачайте даремно цей неповоротний ресурс і почніть рухатися до успіху, хоч і малими кроками, але вже зараз. Найцікавіші та найскладніші нюанси кожної справи пізнаються у процесі роботи, а не під час планування. Люди, які без вагань стали на шлях реалізації запланованої цілі найчастіше досягають успіху. А “геніальні” мрійники, які так і не наважилися встати із дивана і відірватися від улюбленої телепередачі, залишаються з нічим.
  • Шукайте підтримки. Не спішіть ділитися своїми ідеями із іншими людьми. Велика ймовірність, що вас не зрозуміють, поховають вашу мрію під горою скептицизму і насмішок. Часто навіть близькі люди не можуть зрозуміти вашого прагнення до успіху, вони сміються з вас, говорять, що всі зусилля марні, що у вас нічого не вийде, потрібно покинути всі спроби і жити як всі люди. Інколи люди не готові до тих змін, які відбуваються у вас на шляху до успіху і тому різними способами підсвідомо намагаються вам перешкодити. Але підтримка друзів чи близьких для кожного з нас дуже важлива, особливо у періоди невдач, труднощів чи невизначеності. Якщо не можете знайти підтримки у родичів, то знайдіть однодумців яким ви довіряєте та які можуть вам допомогти у важкі моменти життя.
  • Відпочивайте. Відпочинок не менш важливий, ніж робота. Під час робочого дня регулярно робіть перерви. Підвищення продуктивності праці компенсує вам витрачений час на відпочинок. Не забувайте про відпустку, адже хороший відпочинок може зарядити енергією та новими ідеями, які так потрібні у роботі.

1 коментар:

  1. дуже гарна стаття, пригодиться для кожного, хто мріє стати на стежинку успіху.

    ВідповістиВидалити